Ponuka

Novinky

DÔLEŽITÝ OZNAM:

1.Staré objednávky: postupne dobieháme, ak niekomu urguje objednávka a dlho čaká volajte telefonicky 0948 103 105
2. Reklamácie: posielajte na obchod@pgchem.sk predmet správy reklamácia. Následne kontaktujte nás telefonicky 0948 103 105. Aby sme vám spetne potvrdili, či sme prijali vašu reklamáciu. Obchodných podmienkách skontrolujte kategoriu reklamácie.
3. Zrušenie objednávky: posielajte emailom na obchod@pgchem.sk predmet správy zrusenie objednavky
4. Sťažnosťi/ Nespokojnosť: ohláste prosím telefonicky na 0948 105 105 alebo mailom pgchem@gmail.com

Ospravedlnujeme sa ludom ktorý dlho čakajú, alebo kvôli zlej komunikácií sme im poskytli nepresné informácie.

Laurylethersulfát sodný, SLES 70% - ( 1 l )

Dostupnosť: Nedostupné
Množstvo: x 1 ks
Cena s DPH: 3,90 € ( 3,25 € bez DPH )

Názov

Laurethsulfát sodný 70%

Využitie

Prísada hlavne do kozmetiky a čistiacich prostriedkov

Informácie

Laurethsulfát sodný (tiež laurylethersulfát sodný, SLES) je tenzid používaný v mnohých výrobkoch pre osobnú hygienu (mydlách, šampónoch, zubných pastách a pod). Je to lacné a veľmi účinné penidlo. Vyrába sa zmiešavaním kyseliny sírovej, monododecylesteru a sodnej soli.

Chemický vzorec je CH3 (CH2) 10CH2 (OCH2CH2) nOSO3Na. Niekedy sa v názve uvádza číslo reprezentujúce "n", napríklad laureth-2-sulfát. Komerčný produkt je heterogénny, ako v dĺžke alkylového reťazca (modus počtu atómov uhlíka je 12), tak v počte ethoxylových skupín, kde n je priemer. U komerčných výrobkov je zvyčajne n = 3. SLES možno odvodzovať ethoxylací dodekanolu používaného na výrobu dodecylsulfátu sodného (SDS).

Bežne používanými alternatívami v spotrebiteľských výrobkoch sú laurylsulfát sodný (tiež známy ako dodecylsulfát sodný alebo SLS) a laurylsulfát amónny (ALS).

UPOZORNENIE: