Ponuka

Novinky

13.1.2019
Pokial vám nevyhovuje doručenie kurierom, spúštame posielanie balíkov aj cez GEIS POINT, stačí uviesť, pri objednávke do poznámky, mesto a výdajne miesto. Takto si môžete vybrať balík kedy vám to vyhovuje. https://www.baliky.sk/ na tejto stránke máte uvedené výdajné miesta kde sú k dispozícií.

13.1.2019

Dáváme možnost ktorú postupne zaradíme aj do našej ponuky si vybrať kurierskú spoločnosť.
Pokial by ste mali výhradi posielať s GEIS vieme zabezpečiť aj s GLS prepravu. Stačí uviesť pri objednávke do poznámky, že prajete si posielať cez GLS.

31.5.2018
Akceptujeme emailové objednávky. Pri objednávke uviesť dodaciu adresu typ a množstvo tovaru a telefonický kontakt. Posielajte na obchod@pgchem.sk

1. Reklamácie:
posielajte na info@pgchem.sk predmet správy reklamácia. Následne kontaktujte nás telefonicky 0948 105 105. Aby sme vám spetne potvrdili, či sme prijali vašu reklamáciu. Obchodných podmienkách skontrolujte kategoriu reklamácie.

2. Zrušenie objednávky: posielajte emailom na obchod@pgchem.sk predmet správy zrusenie objednavky

3. Sťažnosť / Nespokojnosť: ohláste prosím telefonicky na 0948 105 105 alebo mailom obchod@pgchem.sk

Kakaové maslo - ( 100 g )

Dostupnosť: Skladom
Množstvo: x 1 ks
Cena s DPH: 2,87 € ( 2,39 € bez DPH )

Názov

Kakaové maslo rafinované

Oblasť použitia

kozmetický priemysel

Krajina pôvodu

Nemecko

Informácie

Kakaové maslo je tuk krémovej farby získavaný z bôbov kakaovníka. Čokoláda je s ním chutnejšia, voňavejšia a hladšia. Pridávajú ho do kozmetických výrobkov, samoopaľovacích krémov, mydiel a mnohých iných produktov určených na starostlivosť o pokožku.
Kakaové maslo nazývajú aj najlepším zvlhčovačom. Celé stáročia sa používa na zachovanie jemnosti pokožky. Je jedným z najstabilnejších vysoko koncentrovaných tukov, ktoré sa rozpúšťajú pri teplote ľudského tela a okamžite sa vstrebajú do pokožky. Má vysoký obsah vitamínu E. Kakaové maslo obsahuje prírodné antioxidanty, ktoré mu dávajú dlhú trvanlivosť po dobu 3 rokov. Je prirodzene bohaté na vitamín E, rovnako ako množstvo ďalších vitamínov a minerálov. Vitamín E pomáha upokojiť, hydratovať pokožku a zároveň poskytuje  kožný kolagén, ktorý zabraňuje tvorbe  vrások a ďalším  známkam starnutia. Po stáročia používajú tehotné ženy kakaové maslo k prevencii a liečbe strií ale príjemne voňajúca látka sa pridáva do mnohých ďalších tropických prípravkov. Pleťové vody a oleje obsahujúce kakaové maslo sú často používané v aromaterapeutyckých masážach na  podporu relaxácii a pocitu pohody. Výskum naznačuje, že masírovanie pokožky  kakaovým maslom môže pomôcť zmierniť napätie, posilnenie imunitného systému a dokonca aj predchádzať rakovine. Je tiež ľudový liek na popáleniny, kašeľ, suché pery, horúčku, maláriu, reumu, pri uštipnutí a hojeniu rán. Kakaové maslo je jeden z naj stabilnejších, vysoko koncentrovaných prírodných tukov a topí sa pri teplote ľudského tela – čiže sa ľahko vstrebáva do pokožky. Vzhľadom k tomu, že sa  tak rýchlo vstrebáva, okamžite uľaví suchej a podráždenej pokožke. 
- má bod topenia pri teplote ľudského tela
- vynikajúci hydratačný krém, ktorý spomaľuje stratu vlhkosti.
- šetrné k pokožke a má príjemnú arómu.
- vynikajúce pri použití na suchú pokožku alebo na vrásky.
- tvrdé pri izbovej teplote.
- ľahko vstrebáva do pokožky nezanecháva ju mastnú a dodáva jej lesk.
- skvelé na výrobu mydiel, telových masiel, balzamov a inej prirodnej kozmetiky

Využitie


- Hydratuje a chráni pokožku
- Pomáha minimalizovať vrásky okolo očí, úst a v oblasti hrdla
- Pomáha predchádzať tehotenským striám
- Pomáha predchádzať zjazveniu od akné
- začlenenie do prírodných mydiel,  krémov a telových masiel, balzamov
- ako telové maslo, resp. telový krém
- počas tehotenstva na prevenciu proti striám
- masáže
- pridajte lyžičku do kúpeľa (vhodné najmä pre tých so  suchou pokožkou, pri svrbení kože,
alebo bolesti svalov)
- priamo na pokožku

Špecifikácie

INCI meno: THEOBROMA CACAO SEED BUTTER
EC číslo: 283-480-6 / -
CAS číslo: 84649-99-0/8002-31-1

Vzhľad: tuhá

Farba: biela

Rozpustnosť: rozpustný v oleji a etanolu

Reaktivita: Oxidácie vzdušným kyslíkom. Tvorba voľných mastných kyselín.

Skladovanie

Nádrž udržiavať vodotesné uzatvorené a suché. Chrániť pred slnečným žiarením. Zabránenie únikom a unikaniu, aby nevzniklo nebezpečenstvo pošmyknutia.

UPOZORNENIE: