Ponuka

Novinky

13.1.2019
Pokial vám nevyhovuje doručenie kurierom, spúštame posielanie balíkov aj cez GEIS POINT, stačí uviesť, pri objednávke do poznámky, mesto a výdajne miesto. Takto si môžete vybrať balík kedy vám to vyhovuje. https://www.baliky.sk/ na tejto stránke máte uvedené výdajné miesta kde sú k dispozícií.

13.1.2019

Dáváme možnost ktorú postupne zaradíme aj do našej ponuky si vybrať kurierskú spoločnosť.
Pokial by ste mali výhradi posielať s GEIS vieme zabezpečiť aj s GLS prepravu. Stačí uviesť pri objednávke do poznámky, že prajete si posielať cez GLS.

31.5.2018
Akceptujeme emailové objednávky. Pri objednávke uviesť dodaciu adresu typ a množstvo tovaru a telefonický kontakt. Posielajte na obchod@pgchem.sk

1. Reklamácie:
posielajte na info@pgchem.sk predmet správy reklamácia. Následne kontaktujte nás telefonicky 0948 105 105. Aby sme vám spetne potvrdili, či sme prijali vašu reklamáciu. Obchodných podmienkách skontrolujte kategoriu reklamácie.

2. Zrušenie objednávky: posielajte emailom na obchod@pgchem.sk predmet správy zrusenie objednavky

3. Sťažnosť / Nespokojnosť: ohláste prosím telefonicky na 0948 105 105 alebo mailom obchod@pgchem.sk

Ricínový olej - ( 25 l )

Dostupnosť: Skladom
Množstvo: x 1 ks
Cena s DPH: 97,00 € ( 80,83 € bez DPH )

Názov

Ricínový olej, Castor oil

Oblasť použitia

Kozmetický priemysel, spracovanie dreva, prísada do paliva - motorky

Informácie

Ricínový olej je rastlinný olej získavaný zo semien ricínu obyčajného (ricinovníku, Ricinus communis). Ricínový olej je bezfarebná až veľmi svetlo žltá kvapalina so slabou alebo žiadnou chuťou a pachom.
Teplota varu je 313 ° C, hustota 961 kg/m3. Ide o triacylglycerol, kde približne 90% reťazcov mastných kyselín tvorí kyselina ricínolejová (cis-12-hydroxy-oktadec-9-énová). Ďalšími významnými mastnými kyselinami sú kyselina olejová a linolová.
Jedná sa o čistý veľmi kvalitný ricínový olej, pre všetky použitia.

Využitie

Ricínový olej a jeho deriváty majú uplatnenie pri výrobe mydiel, mazív, hydraulických a brzdových kvapalín, náterových hmôt, farbív, atramentov, prísada do paliva - motorky, nátery dreva, plastov odolných voči mrazu, voskov, leštidiel, polyamidov, liečiv a parfumov, kozmetické - na riasy apod. Ricínový olej je vhodný na suchú pokožku, pôsobí hojivo na pooperačné jazvy, pomáha odstrániť niektoré druhy bradavíc, podporuje regeneráciu pokožky. V kozmetike sa doporučuje riediť s riedšimi olejmi, napr. hroznovým. Účinné sú tiež obklady z teplého ricinového oleja priložením na bolestivé svaly a kĺby.

Špecifikácie

CAS číslo: 8001-79-4

EK číslo: 232-293-8

Vzhľad: číra kvapalina bez mechanických nečistôt

Číslo kyslosti: 0,97 mg KOH/g

Farba: Gardner 3,4

Obsah vody: max. 0,24%

Index lomu: 1,4790

Číslo zmydelnenia: 180 mg KOH/g

Hustota: 0,96

Nezmydlovateľné látky: max. 1,5%

Bod varu: 313°C

Hydroxylové číslo: 165 mg KOH/g

Skladovanie

Uchovávajte nádobu tesne uzavretú. Skladujte v chladnom a dobre vetranom mieste. Neuchovávajte pri teplote nad 24°C (75,2°F). Zabrániť pred mrazom.

UPOZORNENIE: