Ponuka

Novinky

DÔLEŽITÝ OZNAM:

1.Staré objednávky: postupne dobieháme, ak niekomu urguje objednávka a dlho čaká volajte telefonicky 0948 103 105
2. Reklamácie: posielajte na obchod@pgchem.sk predmet správy reklamácia. Následne kontaktujte nás telefonicky 0948 103 105. Aby sme vám spetne potvrdili, či sme prijali vašu reklamáciu. Obchodných podmienkách skontrolujte kategoriu reklamácie.
3. Zrušenie objednávky: posielajte emailom na obchod@pgchem.sk predmet správy zrusenie objednavky
4. Sťažnosťi/ Nespokojnosť: ohláste prosím telefonicky na 0948 105 105 alebo mailom pgchem@gmail.com

Ospravedlnujeme sa ludom ktorý dlho čakajú, alebo kvôli zlej komunikácií sme im poskytli nepresné informácie.

Lecitín slnečnicový, prášok - ( 500 g )

Dostupnosť: Skladom
Množstvo: x 1 ks
Cena s DPH: 12,90 € ( 10,75 € bez DPH )

Názov

Lecitín slnečnicový prášok, prírodný, slnečnicový prášok

Oblasť použitia

Potravinársky priemysel, farmaceutický priemysel

Informácie

Lecitín je látkou prírodného pôvodu, vyskytujúcou sa napr. v semenách (sójové bôby), je jedným z najlepších produktov pre zníženie hladiny LDL - cholesterolu (t.j. ten "zlý" cholesterol).
Lecitín je po chemickej stránke lipidom zloženým z cholínu, glycerolu a fosfátu, teda tzv. fosfolipidom. Použitie lecitínu je v súčasnej dobe veľmi módne, v prípade jeho nedostatku v organizme, dochádza k poruchám pamäti a nervového systému, k zníženiu imunity, zvýšeniu hladiny cholesterolu, krvného tlaku, spomaleniu regenerácie a dokonca i ku zvýšeniu opotrebenia kĺbov. Lecitín pri pravidelnom používaní pomáha znižovať hladinu cholesterolu a čistí cievne steny. Taktiež podporuje premenu tuku na energiu, posilňuje pamäť, posilňuje imunitný systém. Priaznivo sa podieľa na celkovej regenerácii organizmu a pomáha výžive mozgových buniek. Zlepšuje stav pri bolestiach kĺbov, tvorbe ekzémov a pôsobí aj na zlepšenie kvality pleti. Pri preventívnom užívaní dokáže potlačiť prejavy predčasného starnutia. Odporúča sa proti únave pri fyzickom vypätí a fyzicky pracujúcich a športovcov. obsah phospholipids min. 63%, zvyšky prevažne sójový olej.
Lecitín znižuje hladinu cholesterolu v krvi, znižuje krvný tlak a zlepšuje pamäť. Podporuje zrýchlenie metabolizmu tukov a ich redukciu. Bežná denná dávka predstavuje 6 až 10g. Odporúča sa užívať vo viacerých menších dávkach. Doporučenú dávku rozmiešajte v nápoji alebo konzumujte priamo.
Obsah lecitínu: min. 95%
E322

Využitie

Výživa pre mozog, znižuje krvný tlak, pozitívne pôsobí na pamäť, kĺby, urýchľuje regeneráciu, zlepšuje využiteľnosť proteínovú. Lecitín tiež znižuje toxický účinok alkoholu na pečeň, pôsobí proti opilosti, dlhodobejšie užívanie lecitínu obmedzuje vypadávanie vlasov, pôsobí priaznivo aj na afty a zápaly v ústach.
Zábaly - priaznivo pôsobí na pokožku
Náhrada vajec vo vegánskej kuchyni

Špecifikácia

CAS číslo: 8002-43-5

EINECS číslo: 232-307-2

Rozpustnosť:

- voda: disperzný

- olej: rozpustný

- etanol: čiastočne rozpustný

Vzhľad: žltý až mierne šedý prášok

Vlhkosť: najviac 2%

Výrobok neobsahuje GMO.

Skladovanie

Skladovať v dobre uzavretých originálnych obaloch na suchom a chladnom mieste pri teplote 25°C. Zabraňte expozicii svetla.

UPOZORNENIE: