Ponuka

Novinky

DÔLEŽITÝ OZNAM:

1.Staré objednávky: postupne dobieháme, ak niekomu urguje objednávka a dlho čaká volajte telefonicky 0948 103 105
2. Reklamácie: posielajte na obchod@pgchem.sk predmet správy reklamácia. Následne kontaktujte nás telefonicky 0948 103 105. Aby sme vám spetne potvrdili, či sme prijali vašu reklamáciu. Obchodných podmienkách skontrolujte kategoriu reklamácie.
3. Zrušenie objednávky: posielajte emailom na obchod@pgchem.sk predmet správy zrusenie objednavky
4. Sťažnosťi/ Nespokojnosť: ohláste prosím telefonicky na 0948 105 105 alebo mailom pgchem@gmail.com

Ospravedlnujeme sa ludom ktorý dlho čakajú, alebo kvôli zlej komunikácií sme im poskytli nepresné informácie.

Lecitín tekutý slnečnicový - ( 500 ml )

Dostupnosť: Chýba na sklade
Množstvo: x 1 ks
Cena s DPH: 3,80 € ( 3,17 € bez DPH )

Názov

Lecitín tekutý

Využitie

Zábaly - priaznivo pôsobí na pokožku
Náhrada vajec vo vegánskej kuchyni

Informácie

Lecitín je látkou prírodného pôvodu, vyskytujúcou sa napr. v semenách (sójové bôby), je jedným z najlepších produktov pre zníženie hladiny LDL - cholesterolu (t.j. ten "zlý" cholesterol). Súčasne pomáha upraviť vysoký krvný tlak a tým predísť vzniku srdcovej alebo mozgovej príhody. Okrem toho pôsobí i na funkciu nervového systému (býva nazývaný "potravou pre mozog").
Lecitín je po chemickej stránke lipidom zloženým z cholínu, glycerolu a fosfátu, teda tzv. fosfolipidom. Použitie lecitínu je v súčasnej dobe veľmi módne, v prípade jeho nedostatku v organizme, dochádza k poruchám pamäti a nervového systému, k zníženiu imunity, zvýšeniu hladiny cholesterolu, krvného tlaku, spomaleniu regenerácie a dokonca i ku zvýšeniu opotrebenia kĺbov. Lecitín pri pravidelnom používaní pomáha znižovať hladinu cholesterolu a čistí cievne steny. Taktiež podporuje premenu tuku na energiu, posilňuje pamäť, posilňuje imunitný systém. Priaznivo sa podieľa na celkovej regenerácii organizmu a pomáha výžive mozgových buniek. Zlepšuje stav pri bolestiach kĺbov, tvorbe ekzémov a pôsobí aj na zlepšenie kvality pleti. Pri preventívnom užívaní dokáže potlačiť prejavy predčasného starnutia. Odporúča sa proti únave pri fyzickom vypätí a fyzicky pracujúcich a športovcov. obsah phospholipids min. 63%, zvyšky prevažne sójový olej.
Lecitín znižuje hladinu cholesterolu v krvi, znižuje krvný tlak a zlepšuje pamäť. Podporuje zrýchlenie metabolizmu tukov a ich redukciu. Bežná denná dávka predstavuje 6 až 10g. Odporúča sa užívať vo viacerých menších dávkach. Doporučenú dávku rozmiešajte v nápoji alebo konzumujte priamo.
Obsah lecitínu: min. 95%
E322

UPOZORNENIE: