Ponuka

Novinky

DOLEŽITÝ OZNAM:
Chceme zákazníkov oboznámiť  že ak je na stránke uvedené že tovar nie je skladom tak bežné naskladnenie môže trvať 2-3 týždne je to doba ktorú nevieme ovplyvniť keďže termín nám udáva dodávateľ. Ďakujeme za pochopenie


02.2.2017
Poprosíme zákazníkov aby neuhrádzali objednávky ktoré nie sú spracované. Tieto objednávky nemajú priradený variabilný symbol. Platby tohto typu neakceptujeme.Ďakujeme za pochopenie .Objednávky, posielame len na dobierku a všetky nezaplatené a nespracované prevody budeme automaticky prerábať na dobierky.

21.1.2017

Kvôli zvýšenému počtu objednávok doba dodania sa predlžuje. Ak Vám urguje objednávka, informujte sa o dobe doručenia. Ďakujeme za pochopenie. Pripade urgencie či otázok ohladom objednávky volajte na tel.: 0948 103 105. Na email pomalšie reagujeme.


21.2.2017

Vážení zákazníci. Prosíme Vás aby ste pri registráci uviedli platný telefonický kontakt. Budete kontaktovaní ohľadom spracovania Vašej objednávky.

Ďakujeme

Nechtíkový výťažok - ( 30 ml )

Dostupnosť: Skladom
Množstvo: x 1 ks
Cena s DPH: 2,80 € ( 2,33 € bez DPH )

Názov

Nechtíkový výťažok 30 ml, extrakt z Calendula officinalis (flos)

Oblasť použitia

Potravinársky priemysel, kozmetický priemysel

Krajina pôvodu

Česká republika

Informácie

Výťažok z kvetu nechtíka lekárskeho (Calendula officinalis) v propylénglykole. Extrakt má charakteristickú vôňu nechtíka. Je žltohnedá kvapalina s miernym množstvo usadenín. Malé množstvo usadeniny nie je akostnou chybou. Hlavné účinné zložky nechtíkového výťažku sú rôzne terpenoidy, glykozidy, flavonoly.

Využitie

Využíva sa na kozmetické účely, napr. do krémov, masiek na tvár, mydiel, kúpelných prísad alebo ako aróma do potravín. Doporučená koncentrácia v prípade krémov je 2-5%, do šampónov, mydiel a kúpelných prísad až 15%. Maximálna koncentrácia do potravín je 25 g/100 kg výrobku, pri nápojoch doporučená koncentrácia je 1,5 g/100 kg výrobku a maximálna je 10 g/100 kg výrobku. Vhodnosť použitia musí odskúšať výrobca konečného produktu.

Zloženie

voda
propylénglykol (E 1520, 50,0%)
extraktívne látky z kvetu nechtíka (Flos calendulae)

Špecifikácie

INCI meno: Calendula officinalis flower extract
EC číslo: 283-949-5
CAS číslo: 84776-23-8

Fyzický stav: tekutý

Farba: žltohnedá

HS číslo: 1302 (nešpecifické)
1 kg výrobku obsahuje extrakt zo 150 g kvetov.

Toxikologické údaje

Nie sú známe. Vo výrobku sa nenašli mikroorganizmy ani ich toxíny, nebol vyrobený z geneticky modifikovaných surovín. Alergény neboli nájdené.

Skladovanie

Odporúčané - v dobre uzavretých obaloch; v tme, pri teplote +5 až 20 °C a relatívnej vlhkosti vzduchu do 75%.

UPOZORNENIE: