Ponuka

Novinky

DOLEŽITÝ OZNAM:
Chceme zákazníkov oboznámiť  že ak je na stránke uvedené že tovar nie je skladom tak bežné naskladnenie môže trvať 2-3 týždne je to doba ktorú nevieme ovplyvniť keďže termín nám udáva dodávateľ. Ďakujeme za pochopenie


02.2.2017
Poprosíme zákazníkov aby neuhrádzali objednávky ktoré nie sú spracované. Tieto objednávky nemajú priradený variabilný symbol. Platby tohto typu neakceptujeme.Ďakujeme za pochopenie .Objednávky, posielame len na dobierku a všetky nezaplatené a nespracované prevody budeme automaticky prerábať na dobierky.

21.1.2017

Kvôli zvýšenému počtu objednávok doba dodania sa predlžuje. Ak Vám urguje objednávka, informujte sa o dobe doručenia. Ďakujeme za pochopenie. Pripade urgencie či otázok ohladom objednávky volajte na tel.: 0948 103 105. Na email pomalšie reagujeme.


21.2.2017

Vážení zákazníci. Prosíme Vás aby ste pri registráci uviedli platný telefonický kontakt. Budete kontaktovaní ohľadom spracovania Vašej objednávky.

Ďakujeme

Bazový kvet extrakt - ( 10 ml )

Dostupnosť: Skladom
Množstvo: x 1 ks
Cena s DPH: 1,40 € ( 1,17 € bez DPH )

Názov

Bazový kvet extrakt 10 ml, extrakt z Sambucus Nigra (flos)

Oblasť použitia

Kozmetický priemysel, potravinársky priemysel

Krajina pôvodu

Česká republika

Informácie

Extrakt z bazového kvetu bazy čiernej (Sambucus Nigra) v propylénglykole. Extrakt má charakteristickú chuť a slabú vôňu bazového kvetu. Je to svetlohnedá, mierne viskózna kvapalina. Malé množstvo usadeniny nie je akostnou chybou.

Bazový kvet má bielu alebo krémovú farbu. Vyrábajú z nej bazovú šťavu a bazový sirup, z čoho v Spojených štátoch vyrábajú aj marshmallow. Z fyziologického hľadiska dôležitejšie látky v bazovom kvete aj v plodoch sú flavonoidy (kvercetín, izokvercetín a antocyaníny), kyselina škoricová a triterpenoidy. Plody bez varenia väčšinou nie sú vhodné na konzumovanie.

Využitie

Využíva sa na kozmetické účely, napr. do krémov, masiek na tvár, alebo ako aróma do potravín. Maximálna koncentrácia do potravín je: pri pečivách, cukrovinkách 309 g/100 kg výrobku, pri nápojoch 103 g/100 kg výrobku. Vhodnosť použitia musí odskúšať výrobca konečného produktu.

Zloženie

propylénglykol (E 1520, 97,0%)
extraktívne látky z bazových kvetov

 

Špecifikácie

INCI meno: SAMBUCUS NIGRA FLOWER EXTRACT
EC číslo: 283-259-4
CAS číslo: 84603-58-7

Fyzický stav: tekutá

Farba: svetlo hnedá
HS číslo: 1302 (nešpecifické)
1 kg výrobku obsahuje extrakt z 110 g kvetov.

Toxikologické údaje

Nie sú známe. Výrobok neobsahuje mikroorganizmy ani ich toxíny, nebol vyrobený z geneticky modifikovaných surovín. Alergény neboli nájdené.

Skladovanie

Odporúčané - v dobre uzavretých obaloch; v tme, pri teplote +5 až 20 °C a relatívnej vlhkosti vzduchu do 75%.

UPOZORNENIE: