Ponuka

Novinky

DÔLEŽITÝ OZNAM:

1.Staré objednávky: postupne dobieháme, ak niekomu urguje objednávka a dlho čaká volajte telefonicky 0948 103 105
2. Reklamácie: posielajte na obchod@pgchem.sk predmet správy reklamácia. Následne kontaktujte nás telefonicky 0948 103 105. Aby sme vám spetne potvrdili, či sme prijali vašu reklamáciu. Obchodných podmienkách skontrolujte kategoriu reklamácie.
3. Zrušenie objednávky: posielajte emailom na obchod@pgchem.sk predmet správy zrusenie objednavky
4. Sťažnosťi/ Nespokojnosť: ohláste prosím telefonicky na 0948 105 105 alebo mailom pgchem@gmail.com

Ospravedlnujeme sa ludom ktorý dlho čakajú, alebo kvôli zlej komunikácií sme im poskytli nepresné informácie.

Sorbitol, sorbit- ( 25 kg )

Dostupnosť: Chýba na sklade
Množstvo: x 1 ks
Cena s DPH: 77,88 € ( 64,90 € bez DPH )

Názov

Sorbitol, Sorbit, D-glucitol

Využitie

Sorbitol je náhradné sladidlo pre diabetikov a perfektné palivo do rakiet na cukrový základ. Je potravinárskej čistoty a balený hygienicky, no odporúčame pre technické využitie. Používa sa na sladenie kávy, čaju, prípravu pečiva a konzervovanie ovocia.

Informácie

Sladidlo Sorbit (E 420) patrí k náhradám cukru nevyhnutným pre diabetikov.
Najvyššia denná dávka sladidla je 30 g. Jedna kávová lyžička zodpovedá jednej kocke cukru. Prípadné stvrdnutie sladidla neznižuje jeho kvalitu. Výrobok nie je vhodný pre deti do 3 rokov.

Sorbitol (sorbit, D-glucitol) je alkoholický cukor (alditol). Je obsiahnutý v ovocí, najmä v čerešniach a hruškách. Izolovaný bol prvýkrát v roku 1872 z žeriavu vtáčieho. Užíva sa ako náhradné sladidlo pri výrobe pečiva, cukroviniek, žuvačiek.
Priemyselne sa vyrába redukciou glukózy. Výrobu sorbitolu zo sacharózy možno realizovať dvoma spôsobmi - chemickú a biochemickú cestou. V oboch prípadoch je najprv nutné rozštiepiť molekulu sacharózy na glukózu a fruktózu a ďalej pracovať s týmito monosacharidmi. Vedľajším produktom technológie výroby sorbitolu je fruktózový sirup.
Sorbitol je používaný ako sladidlo pre diabetikov. Má polovičnú sladivosť ako bežný cukor a v organizme sa mení na fruktózu. Ďalej sa používa na prípravu infúznych roztokov, pre výrobu vitamínu C, tenzidov, liekov, zubných pást a nízkoimpulzních raketových pohonných zmesí. V členských štátoch EÚ sa sorbitol označuje na výrobkoch kódom E420

Špecifikácie

Kvalita balenej látky: potravinárska, balené v nepotravinárskej prevádzke.

Vlastnosti

Racionálny názov: hexán-1,2,3,4,5,6-hexaol
CAS: 50-70-4
Sumárny vzorec: C6H14O6
Molárna hmotnosť: 182,17 g / mol
Bod varu: 95 ° C

Toxikologické údaje

UPOZORNENIE: