Ponuka

Novinky

DOLEŽITÝ OZNAM:
Chceme zákazníkov oboznámiť  že ak je na stránke uvedené že tovar nie je skladom tak bežné naskladnenie môže trvať 2-3 týždne je to doba ktorú nevieme ovplyvniť keďže termín nám udáva dodávateľ. Ďakujeme za pochopenie


02.2.2017
Poprosíme zákazníkov aby neuhrádzali objednávky ktoré nie sú spracované. Tieto objednávky nemajú priradený variabilný symbol. Platby tohto typu neakceptujeme.Ďakujeme za pochopenie .Objednávky, posielame len na dobierku a všetky nezaplatené a nespracované prevody budeme automaticky prerábať na dobierky.

21.1.2017

Kvôli zvýšenému počtu objednávok doba dodania sa predlžuje. Ak Vám urguje objednávka, informujte sa o dobe doručenia. Ďakujeme za pochopenie. Pripade urgencie či otázok ohladom objednávky volajte na tel.: 0948 103 105. Na email pomalšie reagujeme.


21.2.2017

Vážení zákazníci. Prosíme Vás aby ste pri registráci uviedli platný telefonický kontakt. Budete kontaktovaní ohľadom spracovania Vašej objednávky.

Ďakujeme

Kyselina L-askorbová, vitamín C - ( 1 kg )

Dostupnosť: Skladom
Množstvo: x 1 ks
Cena s DPH: 13,10 € ( 10,92 € bez DPH )
Množstvo Zľava
2 ks a viac 10%
4 ks a viac 15%

Názov

Kyselina L-askorbová (potravinárska kvalita) 1 kg, Vitamín C, L-ascorbic acid

Oblasť použitia

Potravinársky priemysel

Krajina pôvodu

Čina

Informácie

Kyselina L-askorbová alebo vitamín C je biela kryštalická látka kyslej chuti. Má teplotu topenia okolo 190°C, je opticky aktívna. Vo vode sa rozpúšťa ľahko, dobre v 95%-nom liehu a v acetóne. Je citlivá na teplo a ako silný antioxidant (redukčné činidlo) vysoko citlivá na oxidáciu. Za neprítomnosti oxidačných činidiel je kyselina askorbová stála v kryštalickej forme, tak aj v roztoku. Jej hlavným zdrojom sú citrusy (limetka, citrón, pomaranč, grapefruit), papája melónová, brokolica, ríbezľa čierna, jahoda, karfiol, špenát, kiwi, čerešne, brusnica, paradajka a paprika.

Využitie

Kyselina askorbová (potravinárska kvalita) je silná antioxidačná látka, ktorá pomáha v udržiavaní normálneho metabolizmu, dobrého fyziologického fungovaniu organizmu a biosyntéze kolagénu (udržiava pevnosť ciev). Denná odporúčaná účinná dávka pre dospelých je nad 80 mg, avšak neodporúča sa presiahnuť 2000 mg na deň.
Ako redukčné činidlo (antioxidant) sa môže použiť v pyrochémií.

Špecifikácie

Vzorec: C6H8O6
Molová hmotnosť: 176,124 g/mol
EC číslo: 200-066-2

CAS číslo: 50-81-7
HS číslo: 29362700
ADR (kg, l): Nepodlieha pod ADR reguláciu

Forma: pevná

Farba: biela do žltkastá

Zápach: bez zápachu
Teplota tavenia/Termický rozklad: 190-192°C

Tlak pár (25°C): <0,001 hPa

Špecifická otáčavosť: medzi +20,5 a +21,5

Toxikologické údaje

Nie sú známe. Výrobok neobsahuje mikroorganizmy ani ich toxíny, nebol vyrobený z geneticky modifikovaných surovín. Alergény neboli nájdené.

Skladovanie

Uchovávajte nádobu tesne uzavretú. Chráňte pred svetlom. Držte na suchom mieste.

UPOZORNENIE: