Ponuka

Novinky

13.1.2019
Pokial vám nevyhovuje doručenie kurierom, spúštame posielanie balíkov aj cez GEIS POINT, stačí uviesť, pri objednávke do poznámky, mesto a výdajne miesto. Takto si môžete vybrať balík kedy vám to vyhovuje. https://www.baliky.sk/ na tejto stránke máte uvedené výdajné miesta kde sú k dispozícií.

13.1.2019

Dáváme možnost ktorú postupne zaradíme aj do našej ponuky si vybrať kurierskú spoločnosť.
Pokial by ste mali výhradi posielať s GEIS vieme zabezpečiť aj s GLS prepravu. Stačí uviesť pri objednávke do poznámky, že prajete si posielať cez GLS.

31.5.2018
Akceptujeme emailové objednávky. Pri objednávke uviesť dodaciu adresu typ a množstvo tovaru a telefonický kontakt. Posielajte na obchod@pgchem.sk

1. Reklamácie:
posielajte na info@pgchem.sk predmet správy reklamácia. Následne kontaktujte nás telefonicky 0948 105 105. Aby sme vám spetne potvrdili, či sme prijali vašu reklamáciu. Obchodných podmienkách skontrolujte kategoriu reklamácie.

2. Zrušenie objednávky: posielajte emailom na obchod@pgchem.sk predmet správy zrusenie objednavky

3. Sťažnosť / Nespokojnosť: ohláste prosím telefonicky na 0948 105 105 alebo mailom obchod@pgchem.sk

Kokosový olej, rafinovaný - ( 5 l )

Dostupnosť: Skladom
Množstvo: x 1 ks
Cena s DPH: 24,60 € ( 20,50 € bez DPH )
Množstvo Zľava
5 ks a viac 10%

Názov

Kokosový olej, rafinovaný 5 l

INCI: Cocos nucifera oil

Oblasť použitia

Kozmetický priemysel

Krajina pôvodu

Polsko

Informácie

Rafinovaný kokosový olej je bez vône a má bielo alebo mierne žltú farbu. Kokosový olej je vyrobený z kopry (bielej mäsitej dužiny kokosového orecha) pri rafinácii je olej prefiltrovaný a zároveň pomocou vodných pár jeho vôňa je odstránená. Je to tvrdý tuk z dôvodu vysokého obsahu nasýtených mastných kyselín: okolo 45% tvorí kyselina laurová, zvyšok tvoria hlavne kyseliny kaprová, kaprylová a myristová.Pri vyššých teplotách (pri pečení) sa menej degraduje ako tekuté oleje. V kozmetických výrobkoch je najčastejšie využitie v šampónoch, krémoch a mydlách. Konzistenciu kozmetických výrobkov robí tvrdšími. Pri výrobe mydla príliš vysoký obsah zmydleného kokosového oleja môže spôsobiť vysušenie pokožky.

Využitie

Rafinovaný kokosový olej sa môže využiť na potravinárske (pečenie) a kozmetické účely (šampóny, krémy, mydlá a masážne oleje). Pri kozmetických výrobkoch vhodnosť použitia musí odskúšať výrobca konečného produktu.

Špecifikácie

EC číslo: 232-282-8
CAS číslo: 8001-31-8

Voľné mastné kyseliny (200): max. 0,05

Peroxidové číslo: max. 0,5 meq O2/kg

N2O: 34-42

Jódové číslo typ. 8-11 g/100g

Farba Lovibond 5 1/4 "žltá typ. <15

Farbiaci Lovibond, 5 1/4 "červená typ. <1,5

Údaje pre prípravu mydla

Saponifikačné číslo udáva koľko lúhu je potrebné na celkové zmydlenie oleja či tuku. Pri studenej technológii sa používa menšie množstvo. Saponifikačné čísla sú približné a dané pre lúh (hydroxid) sodný (NaOH) a lúh (hydroxid) draselný (KOH).
Saponifikačné číslo pre NaOH: 0,183 g/1 g kokosového oleja
Saponifikačné číslo pre KOH: 0,257 g/1 g kokosového oleja

Toxikologické údaje

Alergény neboli nájdené. Vo výrobku sa nenašli mikroorganizmy ani ich toxíny, nebol vyrobený z geneticky modifikovaných surovín.

Skladovanie

Uchovávajte nádobu tesne uzavretú. Skladujte v chladnom a dobre vetranom mieste.

UPOZORNENIE: