Ponuka

Novinky

13.1.2019
Pokial vám nevyhovuje doručenie kurierom, spúštame posielanie balíkov aj cez GEIS POINT, stačí uviesť, pri objednávke do poznámky, mesto a výdajne miesto. Takto si môžete vybrať balík kedy vám to vyhovuje. https://www.baliky.sk/ na tejto stránke máte uvedené výdajné miesta kde sú k dispozícií.

13.1.2019

Dáváme možnost ktorú postupne zaradíme aj do našej ponuky si vybrať kurierskú spoločnosť.
Pokial by ste mali výhradi posielať s GEIS vieme zabezpečiť aj s GLS prepravu. Stačí uviesť pri objednávke do poznámky, že prajete si posielať cez GLS.

31.5.2018
Akceptujeme emailové objednávky. Pri objednávke uviesť dodaciu adresu typ a množstvo tovaru a telefonický kontakt. Posielajte na obchod@pgchem.sk

1. Reklamácie:
posielajte na info@pgchem.sk predmet správy reklamácia. Následne kontaktujte nás telefonicky 0948 105 105. Aby sme vám spetne potvrdili, či sme prijali vašu reklamáciu. Obchodných podmienkách skontrolujte kategoriu reklamácie.

2. Zrušenie objednávky: posielajte emailom na obchod@pgchem.sk predmet správy zrusenie objednavky

3. Sťažnosť / Nespokojnosť: ohláste prosím telefonicky na 0948 105 105 alebo mailom obchod@pgchem.sk

Aktívne uhlie, granulované - ( 500 g )

Dostupnosť: Skladom
Množstvo: x 1 ks
Cena s DPH: 3,35 € ( 2,79 € bez DPH )

Názov

Aktívne uhlie, absorpčné uhlie

Oblasť použitia

čistenie pitnej vody; odstránenie látok, ktoré ovplyvňujú vôňu a chuť; úprava podzemné; úprava úžitkovej vody ako kondenzátu a vody v plaveckých bazénoch; komunálnych a priemyselných odpadových vôd

Informácie

Aktívne uhlie sa vyrába z rašeliny, dreva, hnedého uhlia, čierneho uhlia a orechovej (kokosovej) škrupiny. Tieto materiály musia najskôr zuhoľnatieť. Pritom vznikajú len veľmi malé póry. Z aktívneho - porézneho systému sa pri tom odstránia nestále látky (vodík, kyslík, dusík, síra atď.). Zároveň sa uvoľnia aj dechtové produkty, ktoré sú usadené v jemne pórovitom uhlíku, tým sa uvoľní a sprístupní rozsiahly skelet uhlíku. Toto sa deje pôsobením horúcich vodných pár pri teplote od 900 do 1 100 °C pri ktorej materiál zuhoľnatie. Pritom dôjde k oxidačnej chemickej reakcii medzi uhlíkom a vodou na vnútorných povrchoch uhlíka, ktorý odstraňuje aj uhlík zo stien pórov.

Využitie

V priemysle ako čistenie výrobkov od nežiadúcich prímesí:

Čistenie bieleho cukru, aby sa zbavil hnedej farby, čistenie jedlého oleja, čistenie liehu,čistenie mydla atď.

Ochrana života a zdravia: Filtre na kontrolu chuti a zápachu, filtre na odstraňovanie chlóru, odstraňovanie škodlivých organických chemikálií, náplň do plynových masiek a pod.

Špecifikácie

Granulometria (mesh): 8x30
(0,6 – 2,36 mm)

Sypná hmotnosť (kg/m3): 470 ± 30

Obsah vlhkosti (hm. %): < 5

(po balení)

Jódové číslo (mg/g): 1000± 50

Celková plocha (m2/g): približne 950

(BET-metóda)

Tvrdosť (wt. %): 90

Obsah popola (hm. %): < 15

Vlastnosti

Aktívne uhlie, ako médium, môže byť vyrobené z niekoľkých materiálov. Avšak, bez ohľadu na základný materiál, štruktúra povrchu každého aktívneho uhlia je špongiová.

Vlhké granulované aktívne uhlie pohlcuje kyslík z okolitého vzduchu.

Zaistite dôkladné vetranie skladovacích priestorov, analyzujte vzorku vzduchu na kyslík.

Skladovanie

Výrobok musí byť skladovaný v uzavretých nádobách na suchom, dobre vetranom priestore mimo dosahu silných oxidačných činidiel (chlór, manganistan a ozónu, atď), zápalných zdrojov, horľavých materiálov a tepla.

UPOZORNENIE: