Ponuka

Novinky

13.1.2019
Pokial vám nevyhovuje doručenie kurierom, spúštame posielanie balíkov aj cez GEIS POINT, stačí uviesť, pri objednávke do poznámky, mesto a výdajne miesto. Takto si môžete vybrať balík kedy vám to vyhovuje. https://www.baliky.sk/ na tejto stránke máte uvedené výdajné miesta kde sú k dispozícií.

13.1.2019

Dáváme možnost ktorú postupne zaradíme aj do našej ponuky si vybrať kurierskú spoločnosť.
Pokial by ste mali výhradi posielať s GEIS vieme zabezpečiť aj s GLS prepravu. Stačí uviesť pri objednávke do poznámky, že prajete si posielať cez GLS.

31.5.2018
Akceptujeme emailové objednávky. Pri objednávke uviesť dodaciu adresu typ a množstvo tovaru a telefonický kontakt. Posielajte na obchod@pgchem.sk

1. Reklamácie:
posielajte na info@pgchem.sk predmet správy reklamácia. Následne kontaktujte nás telefonicky 0948 105 105. Aby sme vám spetne potvrdili, či sme prijali vašu reklamáciu. Obchodných podmienkách skontrolujte kategoriu reklamácie.

2. Zrušenie objednávky: posielajte emailom na obchod@pgchem.sk predmet správy zrusenie objednavky

3. Sťažnosť / Nespokojnosť: ohláste prosím telefonicky na 0948 105 105 alebo mailom obchod@pgchem.sk

Pomarančový olej, d-limonén - ( 500 ml )

Dostupnosť: Nedostupné
Množstvo: x 1 ks
Cena s DPH: 17,21 € ( 14,34 € bez DPH )

Názov

D - LIMONEN, Pomarančový olej, limonene

Oblasť použitia

Kozmetický priemysel

Informácie

Použitie: do ľanového alebo tungového oleja pridajte 25 - 50% pomarančového oleja.
Pomarančový olej je prírodný produkt, ktorý sa získava zo šupiek pomaranča. Pre svoju silnú schopnosť odmasťovať je ideálnym riedidlom a čistidlom.
Urýchľuje schnutie a dodáva príjemnú vôňu.

Využitie

Limonen se bežne používa v kozmetických výrobkoch. Ako hlavná zložka vône citrusov (z čeladi rutovitých, Rutaceae) sa D-limonen používá pri výrobe potravín a niektorých liekov, napr. alkaloidov, k ochcovaniu. Dá sa použiť ako botanický insekticid.[6] Pridáva sa do čistiacich prostriedkov (napr. k umývaniu rúk) ako citronovo-pomarančová aróma (viď. pomarančový olej). Naopak L-limonen má borovicovú vôňu podobnú terpentýnu.

Limonen se čím ďalej viac používa ako rozpúšťadlo pre čistnie, napríklad pre odstraňovanie oleja zo strojových súčiastok, pretože sa vyrába z obnovitelných zdrojov (z citrusového oleja, ktorý je vedlajším produktom pri výrobe štiav z citrusov). Môže slúžiť tiež ako odstraňovač náterov, ak sa nanesie na natreté drevo.

Pretože je limonen horľavý, dá sa považovať i za biopalivo.

Špecifikácie

CAS číslo: 8028-48-6

EK číslo: 232-433-8

Vzhľad: číra, bezfarebná až nažltlá kvapalina

Zápach: charakteristický

Obsah (d-limonén): min. 94%

Hustota pri 20°C: 0,830 – 0,850 g/cm3

Index lomu (nD20): 1,470-1,477

Rozsah: 173-182°C

Bod vzplanutia: 46-51°C

Rýchlosť odparovania: 75-80

Skladovanie

Skladujte v chladnom a dobre vetranom mieste. Uchovávajte nádobu tesne uzavretú a utesnený až tesne pred použitím. Vyvarujte sa všetkých možných zdrojov zážihu (iskra alebo plameň). Citlivý na svetlo. Skladovať v ľahkej odolnej nádoby.

UPOZORNENIE: