Ponuka

Novinky

19.3.2019
Odteraz poštovné zadarmo nad 90 EUR za tovar do 40 kg balík.

11.2.2019
Zaviedli sme papierové tašky pri osobných odberoch, odteraz si môžete vybrať aj papierové ak nemáte radi plastové.

13.1.2019
Dáváme možnost ktorú postupne zaradíme aj do našej ponuky si vybrať kurierskú spoločnosť.
Pokial by ste mali výhradi posielať s GEIS vieme zabezpečiť aj s GLS prepravu. Stačí uviesť pri objednávke do poznámky, že prajete si posielať cez GLS.

31.5.2018
Akceptujeme emailové objednávky. Pri objednávke uviesť dodaciu adresu typ a množstvo tovaru a telefonický kontakt. Posielajte na obchod@pgchem.sk

1. Reklamácie:
posielajte na info@pgchem.sk predmet správy reklamácia. Následne kontaktujte nás telefonicky 0948 105 105. Aby sme vám spetne potvrdili, či sme prijali vašu reklamáciu. Obchodných podmienkách skontrolujte kategoriu reklamácie.

2. Zrušenie objednávky: posielajte emailom na obchod@pgchem.sk predmet správy zrusenie objednavky

3. Sťažnosť / Nespokojnosť:
ohláste prosím telefonicky na 0948 105 105 alebo mailom obchod@pgchem.sk

Tungový olej - ( 5 l )

Dostupnosť: Skladom
Množstvo: x 1 ks
Cena s DPH: 63,79 € ( 53,16 € bez DPH )

Názov

Tungový olej (čínsky drevný)

Oblasť použitia

Spracovanie dreva

Informácie

Hlavnou zložkou tungového oleje sú deriváty olejostearové kyseliny, ktoré obsahujú prevažne konjugované dvojné väzby, čím ovplyvňujú v porovnaní s ľanovým olejom rozdielne vlastnosti pri zasychaní i pri aplikácii.
Čím sa teda prakticky líši tungový olej od ľanového? Na rovnakú odolnosť účinkom na povrch impregnovaného dreva stačia 3-4 nánosy, u ľanového oleja je potrebné až 10-20 nánosov. Povrchy s tungovým olejom tiež časom nežltnú a viac odolávajú vode. Zasychajú po 1 - 2 dňoch, ľanový olej po cca 1 týždni. Tungový olej vytvára po zaschnutí pružnejšie impregnácie, čo sa využíva aj pri náteroch drevených lodí (je hlavnou zložkou tzv dánskeho oleja). Povrchy s tungovým olejom bývajú tiež deklarované ako vhodné pre styk s potravinami i pre detské hračky. Povrchy odolávajú nielen vode, ale aj alkoholu a potravinárskym kyselinám a alkáliám. Na rozdiel od povrchov sa ľanovým olejom, je povrch s tungovým olejom viac odolný plesniam.
Táto rada prednosti vyvažuje vyššiu cenu tungového oleja v porovnaní s ľanovým. Tungový olej je tmavší a trvácnejší ako ľanový olej. Tungový olej sa dá miešať aj s ľanovým olejom.
Ako sa s tungovým olejom pracuje?
Suché povrchy sa pred jeho nanesením jemne prebrúsia (u dreva v smere vlákien) a dôkladne očistia. Menej sajúce povrchy sa najskôr impregnujú roztokom tungového oleja a lakového benzínu či terpentínu (1:1), resp. iného vhodného riedidla. Prevádza sa najlepšie nanesením a rozotrením na povrchu textilnom materiálom. Po nanesení sa nechá 20 - 30 minút vsiaknuť a čistou handrou sa potom zotrie prebytočný nános. Ďalší nános sa vykonáva po zaschnutí predošlého-zvyčajne po 24-48 hodinách, u veľa sajúcich podkladov aj o deň neskôr. Vhodné sú 3-4 nánosy. Posledný sa zvyčajne už neriedi.
1 l tungového oleja zvyčajne postačí na 10-18 m2 povrchov.

Naše odporúčanie: 1 - 2 nátery ľanovým olejom a finálny náter tungovým olejom.
Doporučené riedenie: 1:1 - 1:4 (4 diely benzínu) s terpentýnovým olejom alebo lakovým benzínom (White Spirit a pod)

NanoChinaOil je klasický čínsky drevný olej, ktorý sa získava z orechov čínskeho stromu tunga (Aleurites fordii) a je kombinovaný s ďalšími špeciálnymi olejmi. Tungový olej je v Číne používaný viac ako 3000 rokov na impregnáciu vonkajších drevených konštrukcií. Obsah tungového a oiticicového oleja je nad 85% z celkového obsahu sušiny oleja (41%). NanoChinaOil má výborné penetračné a impregnačné vlastnosti u všetkých drevín. Tieto vlastnosti, spolu s odolnosťou voči vode, utvára unikátne vlastnosti čínskeho oleja. Olej chráni drevo pred praskaním, hnilobou a hubami.

Využitie

Tungový olej určený do exteriérov sa používa ako finálny olejový náter na drevo alebo na impregnáciu dreva.
Tungový olej možno použiť nielen na ochranu drevených povrchov, ale aj železných (chráni proti korózii) a silikátových - kameň, betón (chráni proti vode).

Vhodný pre všetky typy drevín, ako pre tvrdé tak pre mäkké.

Špecifikácie

CAS číslo: 8001-20-5

EK číslo: 232-272-3

Vzhľad: olejovitá žltohnedá kvapalina mierneho zápachu

Farba Gardner: max. 8

Index lomu pri 20°C: 1,5770-1,5220

Hustota pri 20°C: 0,9360-0,9395 g/cm3

Jódové číslo: 163 - 173 g I2/100g

Číslo zmydelnenia: 190 - 195 mg KOH/g

Obsah vody a nečistôt: max. 0,3%

Voľné mastné kyseliny: max. 3,0%

Skladovanie

Skladujte v krytých, čistých a suchých skladoch. Chráňte pred priamym slnečným žiarením. Odporúčaná teplota skladovania 5-25°C.

UPOZORNENIE: